1 65391911 455433538583778 7813927631899852800 nДобрі новини для двох з половиною мільйонів пенсіонерів. Успішних реформ чинному Урядові не бракує. Тут і децентралізація, і медична, і шляхобудівна. Але чи не найголовніше місце все одно посідає пенсійна.

 

Замість того, аби піддатися на тиск міжнародних кредиторів, які прагнули підвищення пенсійного віку, прем’єр-міністр та лідер партії «Українська стратегія» Володимир Гройсман зумів не лише гарантувати українцям вихід на заслужений відпочинок у звичному віці, але й розробив прозору та чесну схему нарахування пенсій і їх подальшого перерахування.

Тепер для підвищення виплат пенсіонерам не потрібно ухвалювати жодних політичних рішень Уряду чи парламенту. Пенсії поза політикою. Кошти на перерахунок Кабмін закладає в державний бюджет заздалегідь.

Щодо самої формули, то тут також все просто. Три кити, на яких тримаються пенсії українців – то стаж (роки сплати соціальних внесків), рівень зарплатні (скільки отримував пенсіонер, коли ще працював) і рівеньсередньоїзаробітної плати по країні – спеціальний показник для розрахунку пенсійних виплат.

«Я розумію, що людям важко», – наголошує Володимир Гройсман, – «І з першого дня перебування на посаді Глави Уряду питання виведення пенсійної системи на новий рівень – це щоденне питання моє і моїх колег».

На першому етапі зарплати перерахували близько 5,6 млн. українців. Менше, ніж за два останні роки – пять підвищень. Останнє, доволі масове – у березні, коли вперше відбувся автоматичний перерахунок пенсій. Майже 9 млн. пенсіонерів отримали підвищення (в середньому з одноразовою доплатою 591,89 грн.)

Низька зарплата – не перешкода для гідної пенсії

Найближче підвищення – вже 1 липня. Про це на засіданні Уряду заявив його керманич Володимир Гройсман: «Сьогодні ми приймаємо рішення, що 2,5 млн українців отримають підвищення і їхня пенсія становитиме не менше 2 тис. грн.».

Про які 2,5 млн. українців іде мова? Власне, за формулою , описаною вище, підвищення виявилося незначним для тих, хто, хоч і працював тривалий термін, отримував невеличку платню. Тепер усе зміниться. Жінки, якімають стаж понад 30 років, і чоловікизі стажем більше 35 років – отримають підвищення пенсій. Йдеться про представників професій, які в радянські часи отримували сміхотворну винагороду за виснажливу працю, як-от санітар, вихователька чи колгоспник. Чергового перерахунку – тепер уже традиційно автоматичного – слід чекати восени.

Що у військових пенсіонерів?

Поетапне підвищення пенсій суттєво відчули ті, чиєю професією був захист своїх співгромадян. У 2018 році пенсії перерахували для 500 тисяч отримувачів. У середньому щомісячна виплата військовому пенсіонеру зросла тоді на 1476 грн. Першого січня цього року – ще одне перерахування, а з ним і підвищення пенсії в середньому на 763 грн. Наступний етап зростання військових пенсій запланована також на новий рік, той що 2020-ий.

Кажуть, що головна мета реформ – зробити життя громадянина щасливішим та заможнішим. А головною метою реформи пенсійної – відновити соціальну справедливість для тих, хто працював усе життя.

загрузка...